Archiv - Niederdeutscher Bühnenbund Schleswig-Holstein

Direkt zum Seiteninhalt

Archiv

Archiv
Nach Bühnen gelistet
Ahrensburg
1993   De kerngesunne Kranke         
1998   Brand-Stiftung         
2000   Johanna         
2001   De Flederbeerpunsch         
2002    Allens oder nix         
2003   Boeing, Boeing         
2003   Hans Brüggemann         
2005   De Knickerbüdel         
2006   Een is so jung, as een sick föhlt         
2009   An de Eck vun't Paradies         
2010   De Therapeutin         
2014   De Kaktusblööt         
2017   Fröhstück bi Kellermanns
Braunschweig        
1994   Amanita
Elmshorn     
1999   Meister Anecker           
2002   Dackschaden           
2003   De Hexenhoff           
2007   Maandagmorgen           
2008   De Hochtiedsreis           
2009   Dat Inserat           
2011   Lütte witte Siedenschoh           
2012   De Wunnerdokter           
2013   Bett un Fröhstück           
2015   Wieverregiment           
2016   Een Mann mit Charakter
2018   Meister Anecker
Flensburg      
1994   Hanna un Lilly           
1996   Geesche Gottfried           
1997   Gespenster           
1999   Des Dichters Elstern           
2000   Actum, de Geschicht v. Friedericke           
2004   De Scherensnitt           
2012   Bottervagels sünd free           
2013   Acht Froons           
2016   Toeerst kümmt de Familie
2017   Een Mann mit Charakter
Glückstadt      
1994   Mannslüüd sünd ok blots Minschen           
1997   De kloke Anna
1998   Lütte witte Siedenschoh
2002   Amaretto           
2005   Een goode Partie           
2009   Een Milljonär in't Huus
2010   Karl Müggensack sien Venus           
2013   De Hexenhoff           
2015   Schöne Utsichten
Itzehoe       
2000   De Stern vun Padua           
2002   Dat Stück Land           
2003   Grootwildjagd           
2005   De Aantenkrieg           
2007   Hamborger Beer           
2009   De Strohmann           
2009   Jümmer wedder nachts klock veer           
2012   Hein Butendörp sien Bestmann           
2013   Keen toletzt lacht           
2015   Ehe op Tied           
2016   Verleeft, Verlööft, Verloorn
2017   Wenn de Katt ut´n Huus is
2018   Allens för Mama
Kiel
1993   Lütte witte Siedenschoh
1994   De Biberpelz           
1995   Dat Geld liggt op de Bank
1995   Fofftein           
1996   Katharina Knie           
1997   De rode Ünnerrock           
1998   Eenmal hen - un wedder trüch           
2001   Johannisfüer           
2003   Endstation Sehnsucht           
2004   Dat Kuppelwief           
2008   De plietsche Tüffelhannes
2009   Fuust un Hart           
2010   De Queen vun Quekenbüttel
2011   Goot gegen Nordwind           
2013   Hier sünd se richtig           
2016   Amaretto           
2017   Endlich alleen!
2018   Fro Müller mutt weg!
Lübeck      
1998   De Haseldörpers           
2001   Een Slötel för Twee           
2002   De kerngesunne Kranke
2003   De Dood is in Arbeit           
2003   De kloke Anna           
2004   De schönste Tied vun't Johr
2005   Een toveel an Bord           
2006   Een Matjes singt nich mehr
2008   Arsenik un ole Spitzen           
2010   Leben in de Bood           
2015   De Neurosenkavalier           
2016   Minsch sien mutt de Minsch
2017   Blifft all'ns in de Familie
2018   Un baven wahnen Engels
Löwenstedt     
2015   Momo
Neuenburg      
1993   Cyankali           
1995   Isenputzer (Eisenwichser)
Neumünster     
1993   Du!
1995   Jagdball          
1996   De Regenmaker          
1997   Max und Moritz          
1997   Füerwark          
1999   De Glasmenagerie          
1999   Die Welle          
2001   Groote Frieheit Nr. 7          
2003   Fräulein Julie          
2004   De besten Daag in mien Leeven          
2005   De Fru vun't Meer          
2006   De Dood in Appelboom
2008   De Strom          
2009   As Romeo un Julia          
2010   Champanjer to'n Fröhstück          
2012   Endstatschon          
2013   Frauke Petersen          
2014   De Panther          
2015   Ünnert Lüchtfüer          
2016   Tiet to leven          
2017   De arme Ridder          
2017   Twee Bröder
2018   Mudder Mews
Nordangeln
1994   De Sprottenkathrin          
1997   De dütsche Slömer (Jedermann)
2002   Een opsternatsche Deern
2005   Dat Drama um Maria Flint
2011   De Reis na Kapstadt
Osterholz-Scharmbeck
2001   Sibirien
Preetz      
1994   Cili Cohrs
1994   Blots twintig Mark          
1996   De Fall Hansen           
1997   De Düvelsblitz           
1997   De Wieberhoff           
1998   Belinda           
1999   Du!          
2000   Bliev doch to'n Fröhstück
2000   Friedag nacht           
2002   Amanita           
2004   Lena           
2006   Midi-de veer Jahrestieden vun een Fru           
2007   Bahnmeester Dood           
2009   Froo Pipe lävt gefährlich
2010   Lütte witte Siedenschoh
2011   De besten Daag in mien Leeven           
2012   Een goode Partie           
2015   Kattenspöök           
2015   Twee Engels           
2015   Kattenspöök           
2017   Een Joghurt för twee
Rendsburg     
1998   Dat weer de Lark           
2006   Geld in'n Büdel - miteens Getüdel           
2010   Meister Anecker           
2012   Anna, dat Goldstück           
2015   Veer Fruunslüüd för Karli
2016   Veer Hannen för een Jidder
2017   Geiht nich, gifft nich
2018   Tussi-Park
2018   Tante Adele rüümt op
Rostock
1993   Rund um den Ossenkopp
1993   Ut Opas Plünnenbüdel
2001   Mien Fru hett'n Brügam
Schleswig      
1994   Lünkenlarm           
1996   Charley's Tante           
1997   Dat Inserat           
1999   De beste Mann           
2000   Een Froo mutt her           
2003   Allens ut de Reeg           
2007   Geiht nich giff't nich
2018   Blief doch to'n Fröhstück
Schwerin  
1995   Kein Hüsing
Stralsund      
2006   Blots Kinner, Kök un Kark
Süsel     
2008   Fröhstück bi Kellermanns
2013   Elling           
2016   Lust un Leev in´t Kloster
Westerland       
1995   Döör an Döör
Wismar     
1994   Een Milljonär in't Huus
1995   De Schörtenjäger           
1999   Hänsel und Gretel
info@buehnenbund.com
Zurück zum Seiteninhalt